Fizică, întrebare adresată de Gigelasore, 9 ani în urmă

V=90 km/h=25m/s
T=1pe5 minute=? Secunde
D=v ori t
Cine imi rezolva problema asta are coroana e urgent!!!

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de puia68
0

Răspuns:

Explicație:

90km/h= 90x1000m/3600sec=25m/sec

t= 1/5x60sec=12sec

d=v x t=25m/secx12sec= 300m

Alte întrebări interesante