Matematică, întrebare adresată de skryhxdrvvfzx, 9 ani în urmă

va rog ajutatima
dau coroana​

Anexe:

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de malinapalcu
0

Răspuns:

mere

68 lăzi.....35kg 1 kg=3lei

35×3= 105 lei

pere

128 lăzi.... 45 kg 1kg=6 lei

6×45= 270 lei

Răspuns de pippa0
1

Răspuns:

35×3=105 (lei mere)

45×6=270 (lei pere)

105+270=305 (lei încasați in total)

sper că te-am ajutat

Alte întrebări interesante