Va rog ajutatima
Un stilou costa 3000 lei.Daca pretul va creste cu 10%, cat va costa stiloul?
munteanunadia11:
stilou de 3000 lei? :)) LoL
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
9
faci in felul urmator 3000×10 supra 100 = 30.000 supra 100 = 300 lei pretul cu care sa scumpit. Apoi aduni pretul initial cu cat se scumpeste adica 3.000+300= 3.300.
cred ca team fost de folos...:)
cred ca team fost de folos...:)
Alte întrebări interesante
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă