VA ROG REPEDE AJUTATI MA!DAU COROANA!!!!
(1) 2 bomboane......4 napolitane..... 6 lei
5 bomboane.....8 napolitane...... 13 lei
Cat costa o bomboana?
(2) 3 masinute....... 2 păpuși..... 105 lei
2 masinute....... 1 papusa...... 60 lei
Cat costa o maimuta? dar o papusa?
(3) 1 kg mere.......2 kg pere....... 13 lei
3 kg mere......4 kg pere....... 29 lei
Cat costa 1 kg de mere?
(4) 5 telefoane..... 4 tablete..... 90 lei
4 telefoane...... 8 tablete..... 12 lei
Cat costa o tableta? VA ROG FFF REPEDE DAU COROANA INIMA SI FAVORIT!!!!
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Bună!
1) 2 bomboane... 4 napolitane... 6 lei ×2
5 bomboane... 8 napolitane... 13 lei
4 bomboane...8 napolitane... 12 lei
5 bomboane...8 napolitane...13 lei
5-4=1 bomboană
costă: 13-12= 1 leu bomboana
4×1=4
12-4=8
8:8= 1 leu napolitana
Nu ma mai lasă să scriu mai departe
StefaniaAlexaBubu:
scuze ca te deranjez dar daca nu te superi poti sa mi faci si la cealalta intrebare care am pus o recent? am nevoie neaparta de ajutor
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Fizică,
9 ani în urmă