Write a shopping list with your favourite food items. You've got £20. Look for the prices in picture '3'.
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
5
I can buy four Orange,them cost five money and I can buy a doll ,the doll cost fifteen money and I can buy chips ,they cost ten money.
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă