1. Completeaza egalitatile urmatoare:
a) 2 t 8 q 65 kg + 6 t 35 kg = ...................................q
b) 3 q 12 kg - 2 q 30 kg =........................................kg
2. Daca 1 kg de carne costa 15 lei, cat costa 450 g?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
2.
15lei / 2=7,50lei-o,50g=7lei
15lei / 2=7,50lei-o,50g=7lei
todorroxana22:
si la 1
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă