11 Observă preţul unui produs și calculează cât costă produsele de pe fiecare raft. a) 5 lei
Anexe:

Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
Răspuns:
a) 5x8=40 lei
b) 9x9=81 lei
Succes in continuare!
Răspuns de
0
Salut!
a) 8 x 5 = 40 de lei;
b) 9 x 9 = 81 de lei.
Spor!
a) 8 x 5 = 40 de lei;
b) 9 x 9 = 81 de lei.
Spor!
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Biologie,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Istorie,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă