2 kg de zahăr......3 kg de făină.......12lei
4 kg de zahăr....10 kg de făină.......32 lei
Cât costă 1 kg de zahăr?Dar 1kg de făină?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
5
Explicație pas cu pas:
inmultim
2 kg de zahar .......7 kg de faina ........ 22 lei
22×7=154(2kg zahar)
154:2=77 (1 kg de zahar)
soarecsss:
nu mai stiu sa continui
Răspuns de
3
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
Anexe:
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Istorie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă