Matematică, întrebare adresată de vladcodreanu2007, 9 ani în urmă

2 paini costa 8 lei .Cat costa 13​

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de mihaela26943
3

2÷8=4

4×13=52 raspunsul este 52 de lei

Răspuns de Miyaxi
1

Răspuns:

2p=18

1p=18:2

1p=9

9x13= 117

Alte întrebări interesante