Fizică, întrebare adresată de Nastya11, 9 ani în urmă

масса жидкости налитой в мензурку равна 24 г. Чему равна ее плотность объём 30 мл

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de PutereDinu
2
m=24 г=0,024 кг
V=30 мл=‪0.000 03‬ м³
ρ - ?
         Решение:
ρ=m/V
ρ=0,024 кг/0,000 03 м³
ρ=800 кг/м³.

Nastya11: ))
PutereDinu: Что ? :))
Alte întrebări interesante