3. 3 kg de zahar costa 63 lei .Cat vor costa 10 kg de zahar de acelasi calitate ?
Am postat mai jos si : 1,2,3
URGENT !!!
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
pai, 63:3=21(atat costa un kg de zahar) 21x10=210(pretul a 10 kg de zahar)
Răspuns de
1
Cat costa 1 KG de zahar?
63lei:3=21lei
Cat costa 10 KG de zahar?
21leiX10=210lei
R.:210 lei
63lei:3=21lei
Cat costa 10 KG de zahar?
21leiX10=210lei
R.:210 lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Geografie,
9 ani în urmă
Fizică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă