3 kilograme de lămâi costa 15 lei.Cat costa 4 kilograme de lămâi de aceași calitate?
va rooog!! e fffff urgeentt!!!
dau coroanaa!! nu vreu sa rămân corigenta!
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Răspuns:
15:3=5
5×4=20
sper că te-am ajutat
Denisukmnt:
3kg
Răspuns de
0
Răspuns:
Ca sa ne fie mai usor aflam cat costa un kg de lamai
15:3=5 lei
4kg de lamai costa 5x4=>20 lei
Sper ca te-am ajutat!
Spor la teme!
Alte întrebări interesante
Chimie,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Engleza,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă