Chimie, întrebare adresată de 000000438, 9 ani în urmă

3 va rog mult..........

Anexe:

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de roberteladrianpb6zy7
0

md = 4 g

ms = md + m.apa

m.apa = 200 g

ms = 200 + 4 = 204 g

c% = md x 100 / ms

=> c% = 4×100/204 = 1,96%

Alte întrebări interesante