37 hm +170 m = ?dam 108 m- 52 000 mm =?dm 2x14km=?hm
27000cm :3=?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
1 hm = 10 dam ⇒37 hm = 370 dam
1m = 0,1 dam ⇒ 170m = 17 dm
⇒370+17 = 387 dam
52000mm = 52 dm ⇒1080-52= 1028 dm
2x14 km = 28 km = 280 hm
27000cm : 3 = 9000
1m = 0,1 dam ⇒ 170m = 17 dm
⇒370+17 = 387 dam
52000mm = 52 dm ⇒1080-52= 1028 dm
2x14 km = 28 km = 280 hm
27000cm : 3 = 9000
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă