3pulovere......4bluze......239lei
4pulovere......4bluze......284lei
DAU COROANNAAAAA !!!CU INTREBARI
FATASECRETA1:
Dar ce tb sa afli???
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
3p+4b=239 lei
4p+4b=284 lei
----------------------
3p=45
p=15 lei costa un pulovar
Cat costa o bluza?
3x15+4b=239
45+4b=239
4b=239-45
4b=194
b=48,5 lei
4p+4b=284 lei
----------------------
3p=45
p=15 lei costa un pulovar
Cat costa o bluza?
3x15+4b=239
45+4b=239
4b=239-45
4b=194
b=48,5 lei
Răspuns de
3
3pulovere......4bluze......239lei
4pulovere......4bluze......284lei
.....................................................
4 pulovere - 3 pulovere = 284lei - 239lei
1 pulover = 45 lei
3 pulovere+ 4 bluze = 239 lei
3 x 45 lei + 4 bluze = 239 lei
4 bluze = 239 lei - 135 lei = 104 lei
1bluza = 104 lei : 4 = 26 lei
4pulovere......4bluze......284lei
.....................................................
4 pulovere - 3 pulovere = 284lei - 239lei
1 pulover = 45 lei
3 pulovere+ 4 bluze = 239 lei
3 x 45 lei + 4 bluze = 239 lei
4 bluze = 239 lei - 135 lei = 104 lei
1bluza = 104 lei : 4 = 26 lei
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă