5kg de zahar costa 30 lei cât costa 7kg de zahar dar 120 kg
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
30/5 = 6 lei un kg de zahăr
Astfel, 7kg de zahăr costă 7kg * 6 lei = 42 lei
120kg de zahăr costă 120kg * 6 lei = 720 lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Studii sociale,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă