Bunica a cumpărat 4 prăjituri și 4 sucuri cu 16 lei.cât costa 1 suc și o prăjitură?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
4
16:(4+4)=2
deci 2 lei costa un suc. si 2 lei o prajitura
deci 2 lei costa un suc. si 2 lei o prajitura
alexandraotaras:
AI DREPTATE
Răspuns de
0
16:(4+4)=2
adica 1 suc si o prajitura costa 2 lei
adica 1 suc si o prajitura costa 2 lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă