Calculati greutatea unei bucati de cauciuc cu volumul de 0,001 m3.
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
30
v = 0,001 m3
densitatea cauciucului = 1200 kg/m3
greutatea = densitatea : volum
Greutatea( sau P- ponderea) = 1200 kg/m3 : 0,001 m3 = 1200000 kg
densitatea cauciucului = 1200 kg/m3
greutatea = densitatea : volum
Greutatea( sau P- ponderea) = 1200 kg/m3 : 0,001 m3 = 1200000 kg
Spudy:
Stau.
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă