calculeaza volumul de dioxid de carbon rezultat la arderea a 44,8 m3 metan? urgenttttt va rogggg
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
Răspuns:
Explicație:
VCH4= 44,8 m³
VCO2=?
44,8 m³ xm³
CH4 + 2O2 = CO2 + 2H2O
22,4m³ 22,4m³
x= 44,8 . 22,4 : 22,4= 44,8 m³CO2
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Biologie,
9 ani în urmă