cat costa 10, 7 Kg de zahar, stiind ca 3, 2 kg costa 9. 28 lei
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
3
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
Anexe:
![](https://ro-static.z-dn.net/files/d52/09a560f8820c92d0646dfb726b518d6c.jpg)
Răspuns de
2
Răspuns:
dacă 3,2 kg costa9,28 lei => 1kg =9,28:3,2=2,9 ei
deci 10,7 kg ×2,9lei= 31,03 lei
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Fizică,
8 ani în urmă
Fizică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă