cat costa 1kg de biscuiți daca pt 5 Intregi și 2 pe 3 kg sau platit 229,5 lei
ofer 50 puncte și corona
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
Răspuns:
sper că te-am ajutat...succes!
Anexe:
litabogdan056:
ms
Răspuns de
2
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
5 2/3=(15+2)/3=17/3 kg
17/3 kg...................229,5 lei
1kg............................x=229,5/17/3=13,5×3=40,5lei/kg
Alte întrebări interesante
Fizică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă