cat este K pentru ca atunci cand este comprimat cu 1mm sa acumuleze o energie potentiala de un joule
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
mgh=kx^2/2
2mgh=kx^
k=2mgh/x2
=2/0.000001
=2000000 n/m
2mgh=kx^
k=2mgh/x2
=2/0.000001
=2000000 n/m
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă