Cinci Kg de zahăr costa 15 lei Cat costa 3 kg de zahar de acelasi preț
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
Răspuns:
5 kg=15 lei
1kg=3 lei deci rezulta ca 3 kg x 3 lei=9 lei costa 3 kg de zahar
Răspuns de
3
Răspuns:
15:5=3 lei 1kg de zahar
3×3=9 lei 3kg de zahar
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Engleza,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă