Cincizeci de kg de castraveti costa 200 lei. Cinci kg de castraveti de aceeași calitate costă..... lei .
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
46
50 kg....200lei
5 kg.... ?
50*200/5=20
sau
50kg.... 200
5kg......?
50/200=4
4*5=20lei
5 kg.... ?
50*200/5=20
sau
50kg.... 200
5kg......?
50/200=4
4*5=20lei
Răspuns de
43
50 kg................200 lei
5 kg...................x
50kg..................200 lei
1kg....................200:50=4 lei
5kg ...................5x4=20 lei
5 kg...................x
50kg..................200 lei
1kg....................200:50=4 lei
5kg ...................5x4=20 lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Chimie,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă