Cine ma poate ajuta la acest exercițiu?
Anexe:
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
103 x 7 = 721; 721 : 7 = 103; 103 x 6 = 618; 618 : 3 = 206; 206 x 5 = 1030
1016 - 363 - 103 = 550
550 : 5 = 110; 110 : 10 = 11; 11 x 9 = 99; 99 x 3 = 297; 297 : 33 = 9
363 : 121 = 3; 3 x 174 = 522; 522 : 2 = 261; 261 : 9 = 29; 29 x 17 = 493
721 + 110 + 3 = 834
103 - 11 + 522 = 614
618 + 99 - 261 = 456
206 + 297 - 29 = 474
1030 - 9 -493 = 528
Alte întrebări interesante
Engleza,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă