Cu pretul a doua cornuri mama poate cumpăra o pâine. Dacă ea cumpără 4 pâini cu 9 lei bucata și de restul pana la 50 de lei 2 cornuri câți lei costa un corn?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
2cornuri=1paine
4*9=36paini
50-36=14lei/corn
4*9=36paini
50-36=14lei/corn
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Fizică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă