cum pot rezolva aceasta problema?
Anexe:

Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
mCLK=?
mO2=?
mH2O=36g
M CLK=35+39
=74
1 mol CLK=74 g
M O2=2x16=32
1 mol O2=32g
M H2O=2+16=18
1 mol H2O=18g
........
mO2=?
mH2O=36g
M CLK=35+39
=74
1 mol CLK=74 g
M O2=2x16=32
1 mol O2=32g
M H2O=2+16=18
1 mol H2O=18g
........
Alte întrebări interesante
Chimie,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă