Cum trebuie sa fac rezolvarea și va rog sa fie clara! Dau coroana
Anexe:
alina201082:
♀️
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Cat costa 1kg?
40lei : 4kg =10lei
Cat costa 40kg?
40kg ×10lei=400lei (10 este de la primu)
Răspuns de
0
Sper sa înțelegi!! Spor la școală!
Anexe:
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă