dacă 3 caiete costa 12 lei atunci 1 caiet costa..... lei
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Răspuns:
4 lei
Explicație pas cu pas:
12:3=4
Sper ca te am ajutat! Succes la scoala
Răspuns de
1
Răspuns:
4 lei
Explicație pas cu pas:
12 lei ÷ 3 lei=4 lei
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă