daca 4 kg de mere costa 8 lei atunci 1 kg costa .....lei
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
Răspuns:
2 lei adică 8:4= 2........
sovasimona:
mulțumesc
Răspuns de
0
4kg mere........8 lei
1kg mere...........x lei
1kg.......................8:4lei
1kg.....................2 lei
Alte întrebări interesante
Fizică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă