Matematică, întrebare adresată de sovasimona, 8 ani în urmă

daca 4 kg de mere costa 8 lei atunci 1 kg costa .....lei​

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de valifita001
0

Răspuns:

2 lei adică 8:4= 2........


sovasimona: mulțumesc
Răspuns de giorgiacovaci1929
0

4kg mere........8 lei

1kg mere...........x lei

1kg.......................8:4lei

1kg.....................2 lei

Alte întrebări interesante