daca debitul unui izvor este de 300 ml/minut ,afla cate sticle de 1 litru se vor umple in trei ore
ajutor!!!urgent!!!
DAU COROANA!!!!!
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
5
300 ml/min = 300*60/1000 l/h= 18l/h
18l/h * 3h = 54 l
1 sticla - 1 l
x sticle - 54l
54 sticle
18l/h * 3h = 54 l
1 sticla - 1 l
x sticle - 54l
54 sticle
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă