Dau coroană la cea mai buna problema!!
Anexe:
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Răspuns:
Ana trebuie sa faca cateva cumpărături pentru bunica ei care nu se poate deplasa. Ea trebuie sa cumpere 5 kg ulei, 1 kg zahar, 3kg faina, 6 paini si 2 kilograme de fructe. Cat achita pentru toate aceste produse?
5*4+1*3+3*2+6*1+2*3=
=20+3+6+6+6
=41 lei v a achita pentru toate produsele
Explicație pas cu pas:
Spor la scris! Sper ca te-am ajutat!
Răspuns de
0
Ana a fost trimisa la cumparaturi de catre mama sa pentru a achizitiona produsele necesare.Ea a cumparat:
5 kg de ulei care costa 4 lei,1 kg de zahar care costa 3 lei,3 kg de faina care costa 2 lei,6 buc de paine care costa 1 leu si 2 kg de fructe care costa 3 lei.
Cat costa toate aceste produse?
Sper ca te-am ajutat!Spor!
5 kg de ulei care costa 4 lei,1 kg de zahar care costa 3 lei,3 kg de faina care costa 2 lei,6 buc de paine care costa 1 leu si 2 kg de fructe care costa 3 lei.
Cat costa toate aceste produse?
Sper ca te-am ajutat!Spor!
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Informatică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Religie,
9 ani în urmă
4+3+2+1+3=13(pretul produselor achizitionate)