Matematică, întrebare adresată de cristibuzerin16, 8 ani în urmă

de 1 martie dan a cumpărat pentru colege de clasa 13 mărțișoare de același fel cu suma de 35,75 lei calculați prețul unui mărțișor (rezolvarea) va rog rapid​

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de PisicilePufoase
3

Explicație pas cu pas:

35,75:13=2,75 lei un martisor


Utilizator anonim: PisicilePufoase....
Utilizator anonim: De ce nu ma ajuțiii???? :(((
PisicilePufoase: Nu am timp
Utilizator anonim: da la ceilalți??
Utilizator anonim: :((
Răspuns de mariancatean
0
13 mărțișoare…….35,75 lei
1 mărțisor…………….x lei

x=1*35,75/13= 2,75 lei un mărțisor.
Alte întrebări interesante