Fizică, întrebare adresată de Floaredetei12, 9 ani în urmă

Densitatea (ro)= 2,7 g/cm cub
m= 900g
V cub= ? m cubi

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de AnaAnutza14
3
m=(ro)•v-aceasta este formula densitatii
ro=2,7g\cm cubi•900g
ro=2,7cm cubi•900
ro=0,00027m cubi•900
ro=0,027m cubi•900
ro=0,003m cubi
Nu sunt sigura ca este bine.Sper ca te-am ajutat
Alte întrebări interesante