Dragos si Daria fac cumparaturi de acelasi fel. Dragos cumpara 2 kg de mere si 5 kg de pere platind 26 lei. Daria cumpara 6 kg de mere si 7 kg pere platind 46 lei. Cat costa un kg de mere? Dar un kg de pere?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
3 lei merele si 4 lei perele
Alte întrebări interesante
Geografie,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Informatică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă