Fizică, întrebare adresată de Utilizator anonim, 10 ani în urmă

Echipa Gamma a luat o probă de sol cu masa de 160 g si cu volumul de 50 cm3. Calculeazădensitatea probei de sol studiate, exprimând rezultatul în 3kgm.

Ajutor, va rog ! :3

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de Miky93
3
da deci 160g=0,16 kg 50 cm^3=0,000 05 m^3 p=m/v p=0,16kg/0, 000 05 m^3 p=3200 kg/ m^3
Alte întrebări interesante