exercitiul este 3 complecteaza tabelul
Anexe:
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Pai se observa din a doua coloana ca 12 kg costa 96 de lei, deci facem 96: 12= 8.
Deci pentru prima coloana faci: 5*8=40
Pentru a treia faci: 27*8=216
Sper ca te ajuta!
Deci pentru prima coloana faci: 5*8=40
Pentru a treia faci: 27*8=216
Sper ca te ajuta!
ndgteam:
multumesc
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă