Fizică, întrebare adresată de aolariteimarina, 9 ani în urmă

g=10N/kg. L=5600j. d=20m .m=​

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de bsorin578
1

Răspuns:

L=F×d=G×d

5600=G×20=>G=280 N

G=m×g=>m= G/g= 280/10= 28 Kg


aolariteimarina: Multumesc!
Alte întrebări interesante