Matematică, întrebare adresată de grannyleustean, 8 ani în urmă

I-am cumpărat motanului 3 plicuri de "Whiskas" şi 2 plicuri de "Sheba" şi am plătit 10,80 lei. Cât a costat un plic de "Sheba", dacă a fost mai ieftin cu 60 de bani decât unul de "Whiskas" ?​

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de mariusion57
1

Răspuns:

2,04

Explicație pas cu pas:

10,80 - 0,60= 10,20

10,20:5=2,04

Alte întrebări interesante