I-am cumpărat motanului 3 plicuri de "Whiskas" şi 2 plicuri de "Sheba" şi am plătit 10,80 lei. Cât a costat un plic de "Sheba", dacă a fost mai ieftin cu 60 de bani decât unul de "Whiskas" ?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Răspuns:
2,04
Explicație pas cu pas:
10,80 - 0,60= 10,20
10,20:5=2,04
Alte întrebări interesante
Fizică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă