la o cantina sa cumpcarat 18 kg de salam pe care s-au platit 414 lei. Cat costa un kg de salan?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
18 kg=414 lei
deci 1kg=414:18=23
deci 1kg=414:18=23
Răspuns de
1
414:18= 23 , (un kg costa 23 lei)
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Informatică,
8 ani în urmă
Geografie,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Biologie,
9 ani în urmă