pentru 15,5 kg de fructe s-au platit 55,18 lei . aflati cat costa 2,3 kg de fructe .
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
13
se face cu regula de 3 simpla
15.5 kg..............55.15 lei
2.3 kg..................x lei
x=2.3*55.15/15.5
x=126.845/15.5
x=8.18 lei vor costa 2.3 kg de fructe
15.5 kg..............55.15 lei
2.3 kg..................x lei
x=2.3*55.15/15.5
x=126.845/15.5
x=8.18 lei vor costa 2.3 kg de fructe
Utilizator anonim:
15,5 kg de fructe costa 55,18 ...nu 55.15, e o mica scapare de corectat
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă
Studii sociale,
10 ani în urmă
Franceza,
10 ani în urmă