Pentru 7 kg de fructe sau plătit 24,15 lei. Cât costa un kg de fructe?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
6
24,15 : 7 = 3,45 lei/ kg
Sper ca te-am ajutat!
Sper ca te-am ajutat!
Răspuns de
2
Dacă 7 kg costa 24.15 ,atunci 1 kg de fructe costa 24.15/ 7=3.45
Alte întrebări interesante
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă