Matematică, întrebare adresată de danielRo1, 9 ani în urmă

Pentru 7 kg de fructe sau plătit 24,15 lei. Cât costa un kg de fructe?

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de RaluSeby
6
24,15 : 7 = 3,45 lei/ kg

Sper ca te-am ajutat!
Răspuns de Irina909
2
Dacă 7 kg costa 24.15 ,atunci 1 kg de fructe costa 24.15/ 7=3.45
Alte întrebări interesante