. Pentru elevii unei clase s-au cumpărat 10 dicționare şi 2 truse de experimente care costă 550 lei, pentru altă clasă s-au cumpărat 10 dicționare şi 5 truse de experimente, de acelaşi fel ca primele, care au costat 1150 lei. Află cât au plătit pentru fiecare produs.
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
2
Răspuns:
Explicație pas cu pas:
Anexe:
tolulavinia221:
ms
Alte întrebări interesante
Ed. tehnologică,
8 ani în urmă
Biologie,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Franceza,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă