Un automobil care se deplasa cu viteza v0= 32.4 km/h incepe sa accelereze cu a=0.5m/s2. Sa se calculeze ce distanta a parcurs automobilul cand viteza acestuia ajunge la v=150km/h.
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Răspuns:
Aplicam formula care face legatura intre marimile date. Vezi poza
Anexe:

Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Fizică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă