Un fir de garoafa costa4 lei .Pentru garoafele vandute intro zi sau incasat 540 de lei .A doua zi sau vandut de 2 ori mai multe garoafe pastrand acelasi pret.
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
540:4=135 garoafe si apoi 2x135=270
madalinajurj89:
Intrebarea la a Doua
Alte întrebări interesante
Engleza,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă
Informatică,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă
Engleza,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Geografie,
9 ani în urmă