Un kilogram caise costa 4 lei, iar un kilogram de mere 3 lei. Dacă prețul kilogramului de mere reprezinta x% din prețul kilogramului de caise, atunci valoarea lui x este..?
va rog!!!!!!!
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
6
Explicație pas cu pas:
Sper că ți-am fost de ajutor!
Anexe:
denisuk31:
mersiii <3
Alte întrebări interesante
Engleza,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă