Un kilogram de mere costă
2,50
lei. Patru kilograme de mere de același fel costă
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
32
Răspuns:
10
Explicație pas cu pas:
1.Cât costă 4 kg de mere?
4×2,50=10 lei
Răspuns de
11
Răspuns:
10 lei
Explicație pas cu pas:
1kg mere= 2,50 lei
4kg mere= 2.50×4 2.50×
4= 10
=10 lei 4 kg de mere
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă