Un kilogram de mere costa 3,40 lei. Stefan a cumparat 4 mere care cântăresc 0,750 kg . Cati lei ca da Stefan pe mere?
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
1kg........................................3,40lei
0,750kg...................................x lei
x==2,55lei
0,750kg...................................x lei
x==2,55lei
mely1115:
Mersi mult de tot !!! ;) :*
Răspuns de
1
3,4 * 0,750 = 2,55 lei au costat merele
Alte întrebări interesante
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Geografie,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Limba română,
10 ani în urmă