Matematică, întrebare adresată de mariadaria484, 9 ani în urmă

Un litru de lapte costa cat jumatatea numarului 8
Daca mama cumpara 4 litri ce rest primeste la 20 de lei

Răspunsuri la întrebare

Răspuns de monami
0
1 litru=8:2=4 lei
4 litri=4*4=16lei
20-16=4 lei  rest

mariadaria484: multumesc frumos
monami: cu placere!!
carls: 4 lei
Răspuns de elvira2004
0
8/2=4lei un litru
4*4=16 lei 4 litri
20-16=4 lei rest

mariadaria484: multumesc
elvira2004: cu placere
Alte întrebări interesante