Un litru de lapte costa cat jumatatea numarului 8
Daca mama cumpara 4 litri ce rest primeste la 20 de lei
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
0
1 litru=8:2=4 lei
4 litri=4*4=16lei
20-16=4 lei rest
4 litri=4*4=16lei
20-16=4 lei rest
mariadaria484:
multumesc frumos
Răspuns de
0
8/2=4lei un litru
4*4=16 lei 4 litri
20-16=4 lei rest
4*4=16 lei 4 litri
20-16=4 lei rest
Alte întrebări interesante
Matematică,
9 ani în urmă
Matematică,
9 ani în urmă
Chimie,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă
Matematică,
10 ani în urmă