Va rog frumos sa ma ajutați, am mare nevoie dau coroana mulțumesc anticipat
Anexe:
Răspunsuri la întrebare
Răspuns de
1
Explicație pas cu pas:
Într-o zi Maria a cumpărat un kg de mere și unul de struguri, care au costat împreună 20 de lei. Următoarea zi, Maria a cumpărat 2 kg de mere și 3 kg de struguri, care au costat 52 de lei. Cat costa kg de mere și cât costa kg de struguri?
Sper ca iti este de folos! =))
raluca6248:
mulțumesc multt❤️
Răspuns de
1
De la un magazin, Callie și-a cumpărat un pix si un creion cu suma de 20 de lei. Cu 52 de lei, prietena ei a cumpărat de de doua ori mai multe pixuri si de trei ori mai multe creioane spre deosebire de Callie. Aflați cât costa pixul dar si creionul cumpărate de Callie. Dar cele cumpărate de Cristina?
Alte întrebări interesante
Limba română,
8 ani în urmă
Limba română,
8 ani în urmă
Chimie,
8 ani în urmă
Matematică,
8 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă
Limba română,
9 ani în urmă